PreussTreppen, producent schodów

PRODUCENT SCHODÓWZalecenia dla pielęgnacji Schodów lakierowanych lub pokrytych olejowoskiem:Regularne usuwanie ze schodów brudu i piasku:

Te zanieczyszczenia działają jak papier ścierny i dlatego powinno się je jak najszybciej usuwać ze schodów i z powierzchni drewna. Za pomocą miotły lub mopa, bieżące czyszczenie można przeprowadzić na sucho.

Czyszczenie na mokro powinno być wykonywane tylko w przypadku mocnego zabrudzenia. Zwykle jednak wystarcza czyszczenie na sucho. W czyszczeniu na mokro lakierowanej lub pokrytej olejowoskiem powierzchni drewna wytrzeć wykręconą "lekko wilgotną" tkaniną w żadnym razie nie zostawiać mokrej powierzchni na dłużej. Mokre miejsca wytrzeć bez szorowania do sucha. Specjalne środki czyszczące są dostępne w specjalistycznych sklepach z Olejowoskami i Lakierami do drewna.Zabezpieczenie stopni folią:

To zabezpieczenie chroni schody podczas wykonywania prac tuż przed przeprowadzką. Drewno ma tę właściwość, że pod wpływem światła, zwłaszcza światła słonecznego, zmienia kolor (zwykle ciemnieje). W celu uniknięcia różnic kolorystycznych zabezpieczonych powierzchni , opakowanie musi być usunięte po sześciu tygodniach. Jeśli przez dłuższe zakrycie wystąpią różnice kolorystyczne, bądź cierpliwy, to się wyrówna w miarę upływu czasu.Bardzo ważny jest odpowiedni klimat w pomieszczeniu gdzie znajdują się schody.Jak w przypadku mebli, to samo dotyczy schodów drewnianych najlepiej, jeśli temperatura pomieszczenia wynosi 18-24 ° C, a Wilgotność około 40 - 60%. W takich warunkach schody „czują się” najlepiej. Jako naturalny materiał drewno zachowuje się higroskopijne, czyli reguluje wilgotność. Wysoka temperatura i wahania wilgotności mogą w końcu doprowadzić do powstawania fug i pęknięć, nie jest to tylko wada optyczna, a trwałość schodów drewnianych jest zagrożona. W związku z tym należy zwrócić uwagę na zachowanie stałej temperatury i wilgotności w przeciwnym razie, nawet zdyscyplinowana opieka nad schodami może okazać się nieskuteczna i nieunikniona będzie renowacja schodów.

Co nowego
Usługowe wycinanie schodów


Jeśli elementy gięte są dla Was problemem, proponujemy rozwiązanie godne zainteresowania. Oferujemy Państwu usługowe wycinanie elementów giętych z powierzonego materiału na pięcioosiowej maszynie sterowanej numerycznie firmy SCM.
czytaj więcej

Nasze atuty
  • 25-letnie Doświadczenie
  • Maszyna CNC pracująca w pięciu osiach firmy SCM
  • Najnowocześniejszy program do projektowania COMPASS 10
  • Tokarka sterowana numerycznie
  • Gwarancja na schody udzielana na 5 lat